Concursul "Micul Dexter"

Primul pas: alege testul si clasa!



Evaluare finala

Clasa I

Clasa a II-a

Clasa a III-a

Clasa a IV-a

Evaluare nationala PIRLS si TIMSS

Clasa a II-a

Clasa a IV-a

 

Câştigătorii din săptămâna: 25.05.2020 - 31.05.2020

Clasa I :

Ilisan Daria-Maria, Scoala: Liceul O. C. Tăslăuanu, Toplița, Harghita

Clasa a II-a :

ONIGA ANDRADA, Scoala: SCOALA GIMNAZIALA SILVANIA, SIMLEU SILVANIEI, SALAJ

Clasa a III-a :

Maliarciuc Vasile Raul, Scoala: Regale Ferdinand , Sighetul Marmației , Maramureș

Clasa a IV-a :

Tompa Ana, Scoala: Liceul tehnologic telciu, Telciu, Bistrita-Nasaud

 

Câştigătorii din săptămâna: 18.05.2020 - 24.05.2020

Clasa I :

Ceica Alessia, Scoala: O.C. Taslauanu, Toplita, Harghita

Clasa a II-a :

BALBA ALESIA ELENA, Scoala: GIMNAZIALA NR. 10 BOTOSANI, Botosani, Botosani

Clasa a III-a :

Stanciu Rares, Scoala: Colegiul Național,, Radu Negru '' Făgăraș , Bucium, Brasov

Clasa a IV-a :

sbirnea giorgia, Scoala: iorgu iordan, tecuci, galati

 

Câştigătorii din săptămâna: 11.05.2020 - 17.05.2020

Clasa I :

Marian Antonia Ioana, Scoala: Liceul Tehnologic, Sebeș, Alba

Clasa a II-a :

Giurgiu Alex Matei, Scoala: Lic. Tehn. ,,Vladeasa, Huedin, Cluj

Clasa a III-a :

Nici un câstigător

Clasa a IV-a :

Gyarmati Lorena, Scoala: Gimnazială Ioan Vladuțiu, Ludus, Mureș

 

Câştigătorii din săptămâna: 04.05.2020 - 10.05.2020

Clasa I :

Hingan Ilie Stefan, Scoala: O.C. Taslauanu, Toplita, Harghita

Clasa a II-a :

REZMIVES DAVID, Scoala: LICEUL TEHNOLOGIC VLADEASA, HUEDIN, CLUJ

Clasa a III-a :

Nici un câstigător

Clasa a IV-a :

Nici un câstigător

 

Câştigătorii din săptămâna: 27.04.2020 - 03.05.2020

Clasa I :

Truta Raluca, Scoala: O.C.Taslauanu, Toplita, Harghita

Clasa a II-a :

Chirilov Valeria , Scoala: Nicolae Balcescu, Oradea, Bihor

Clasa a III-a :

STROIA OANA NICOLE, Scoala: LIC. TEHN. - SCOALA GIMN. TALMACIU, TALMACIU, SIBIU

Clasa a IV-a :

Hanc-Stoian Ana-Maria, Scoala: Gimnaziala, Topolovatu Mare, Timis

 

Câştigătorii din săptămâna: 20.04.2020 - 26.04.2020

Clasa I :

MASZKALYUK ANTONIA SOFIA, Scoala: LICEUL TEORETIC O.C TASLAUANU-TOPLITA, TOPLITA, HARGHITA

Clasa a II-a :

Copaciu Mara Simina, Scoala: Lic. Tehn. ,,Vladeasa" Huedin, Huedin, Cluj

Clasa a III-a :

Ofrim Daria, Scoala: Colegiul National Pedagogic Regele Ferdinand, Sighetu Marmatiei, Maramures

Clasa a IV-a :

Vasilica Amalia Elena, Scoala: Gimnaziala numarul 14 Sfantul Bartolomeu, Brasov, Brasov

 

Câştigătorii din săptămâna: 13.04.2020 - 19.04.2020

Clasa I :

Alexandrescu Ioana, Scoala: Scoala gimnaziala nr.1 , Mizil, Prahova

Clasa a II-a :

BALBA ALESIA ELENA, Scoala: GIMNAZIALA NR. 10 BOTOSANI, Botosani, Botosani

Clasa a III-a :

Buzurin David, Scoala: Liceul Tehnologic ,,Johannes Lebel” Tălmaciu , Tălmaciu, Sibiu

Clasa a IV-a :

Vasilica Amalia Elena, Scoala: Gimnaziala numarul 14 Sfantul Bartolomeu, Brasov, Brasov

 

Câştigătorii din săptămâna: 06.04.2020 - 12.04.2020

Clasa I :

Alexandrescu Maria, Scoala: Scoala gimnaziala nr.1 , Mizil, Prahova

Clasa a II-a :

Rasnoveanu Andrei Rares, Scoala: Gimnaziala I. G. Duca Petrosani, Petrosani, Hunedoara

Clasa a III-a :

Roman Narcisa, Scoala: Colegiul National ,,Regele Ferdinand", Sighetu-Marmatiei, Maramures

Clasa a IV-a :

OTROCOL BIANCA-MARIA, Scoala: Scoala Gimnaziala Regina Elisabeta nr.4, Radauti, Suceava

 

Câştigătorii din săptămâna: 30.03.2020 - 05.04.2020

Clasa I :

Ștefăniță Albert, Scoala: Simion Toduță, Deva, Hunedoara

Clasa a II-a :

Valc Antonia, Scoala: I.G. Duca, Petrosani, Hunedoara

Clasa a III-a :

moldovan andrei, Scoala: gimn. avram iancu, alba iulia, alba

Clasa a IV-a :

Rebrisorean Liliana, Scoala: LICEUL TEHNOLOGIC TELCIU, TELCIU, BISTRITA NASAUD

 

Câştigătorii din săptămâna: 23.03.2020 - 29.03.2020

Clasa I :

Apavaloaei David- Alexandru, Scoala: liceul teoretic OC.TASLAUANU, Toplita, Harghita

Clasa a II-a :

Popa Maria Georgiana, Scoala: Lic. Tehn. ,,Vladeasa, Huedin, Cluj

Clasa a III-a :

Costache Florentina , Scoala: Nr.1 Mizil, Mizil, Prahova

Clasa a IV-a :

Valacec Patricia, Scoala: Sc. Gim. "Avram Iancu"-Zlatna, Zlatna, Alba Iulia

 

Câştigătorii din săptămâna: 16.03.2020 - 22.03.2020

Clasa I :

Drui Yannis Loann, Scoala: Liceul de Arte “Sigismund Toduta”Deva, Deva, Hunedoara

Clasa a II-a :

BALBA ALESIA ELENA, Scoala: GIMNAZIALA NR. 10 BOTOSANI, Botosani, Botosani

Clasa a III-a :

Crudu Denis, Scoala: Gimnazială nr.21, Sibiu, Sibiu

Clasa a IV-a :

LIHOR LIDIA, Scoala: GIMNAZIALA DOBA, SATU MARE, SATU MARE

 

Câştigătorii din săptămâna: 09.03.2020 - 15.03.2020

Clasa I :

Schnell Victor, Scoala: Col. National "Emil Racovita", Cluj-Napoca , Cluj

Clasa a II-a :

Mocanu Arianna Elena, Scoala: Lic. Tehn. ,,Vladeasa" Huedin, Huedin, Cluj

Clasa a III-a :

Serbu Antonia, Scoala: gimnaziala 21, Sibiu, Sibiu

Clasa a IV-a :

Bilt Alin, Scoala: LTTA, BaiaSprie, Maramures

 

Câştigătorii din săptămâna: 02.03.2020 - 08.03.2020

Clasa I :

Olteanu David Ilie, Scoala: Gimnaziala Urecheni, Urecheni, Neamt

Clasa a II-a :

BALBA ALESIA ELENA, Scoala: GIMNAZIALA NR. 10 BOTOSANI, Botosani, Botosani

Clasa a III-a :

TOTH VALENTIN, Scoala: GIMNAZIALA DOBA, DOBA, SATU MARE

Clasa a IV-a :

Gyarmati Lorena, Scoala: Gimnazială Ioan Vladuțiu, Ludus, Mureș

 

Câştigătorii din săptămâna: 24.02.2020 - 01.03.2020

Clasa I :

Drui Yannis Loann, Scoala: Liceul de Arte “Sigismund Toduta”Deva, Deva, Hunedoara

Clasa a II-a :

POPA MARIO, Scoala: LICEUL TEHNOLOGIC VLADEASA, HUEDIN, CLUJ

Clasa a III-a :

Miut Dennis ionut, Scoala: Ovid Densusianu, Hateg, Hunedoara

Clasa a IV-a :

Târnovan Ana, Scoala: Gimnazială Romuli, Dealul Ștefanitei , Bn

 

Câştigătorii din săptămâna: 17.02.2020 - 23.02.2020

Clasa I :

Alexandrescu Ioana, Scoala: Scoala gimnaziala nr.1 , Mizil, Prahova

Clasa a II-a :

Micu Virginia, Scoala: C-tin Brancoveanu, Slatina, Olt

Clasa a III-a :

Sabina Ivanusca, Scoala: Grigore Antipa, Botoșani , Botoșani

Clasa a IV-a :

Catanas Amalia Andreea, Scoala: Școala Gimnazială, Nr. 18, Timișoara , Timis

 

Câştigătorii din săptămâna: 10.02.2020 - 16.02.2020

Clasa I :

Gabrian Ana, Scoala: Gimnazială Vulcan, Brasov, Brasov

Clasa a II-a :

BUFNEA RARES ANDREI, Scoala: LICEUL TEHNOLOGIC VLADEASA, HUEDIN, CLUJ

Clasa a III-a :

Hoca Sebi, Scoala: Mihai Eminescu nr 7, alba , alba iulia

Clasa a IV-a :

Herta Ecaterina , Scoala: I. G. Duca, Petrila , Hunedoara

 

Câştigătorii din săptămâna: 03.02.2020 - 09.02.2020

Clasa I :

Ciobanu Constantin, Scoala: Școala Gimnazială “Adrian Păunescu”, Pitești, Argeș

Clasa a II-a :

SEVERIN BIANCA, Scoala: LICEUL TEHNOLOGIC VLADEASA, HUEDIN, CLUJ

Clasa a III-a :

vecerdea oana, Scoala: 4, Sibiu, Sibiu

Clasa a IV-a :

Neag Ioana Maria, Scoala: Colegiul T.T.F. Anghel Saligny, Simeria, Hunedoara